АКМЦ Антикризисный медиа-центр

Close

Обласна рада має намір підтримати бізнес

Таким був головний месежд конференції „Підтримка інвестиційної та експортної діяльності малого та середнього бізнесу”, що відбулася в сесійній залі Дніпропетровської обласної ради. Захід об`єднав 150 підприємців, представників влади, вітчизняних та закордонних інвесторів і кредиторів. Під час конференції присутні у формі тристороннього діалогу обговорили актуальні питання для всіх учасників процесу.

Підсумовуючи результати конференції, голова обласної ради Гліб Пригунов повідомив про те, що будуть визначені пріоритетні напрямки бізнесу для відшкодування відсотків – аграрний та бізнес, заснований учасниками АТО.

Поштовхом до цього стала ситуація, яка склалась довкола малого та середнього бізнесу. В Дніпропетровській обласній раді визнають, що нині не найкращі часи для таких підприємців.

Зараз Україна знаходиться на 80 місці серед 190 країн світу за позитивними показниками сприятливого інвестиційного клімату. Однією з актуальних проблем є зависокі відсотки по кредитах для підприємців. А саме це відноситься до компетенції обласної ради - можливість компенсувати процентні ставки за кредитами.

«Україна обрала європейський вектор розвитку. У Європі малий та середній бізнес – це основа суспільства. Тому стимулюючи розвиток малого та середнього підприємництва ми допоможемо нашим громадам бути більш успішними та заможними. Зараз йде розробка програми, за якою обласний бюджет буде компенсувати бізнесу відсотки по кредитах. Впевнений, що половина відсоткової ставки – це реально», — зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов.

На Дніпропетровщині ситуацію з малим та середнім бізнесом протягом року вивчали фахівці «Дніпропетровського інвестиційного агентства». У ході спілкування з підприємцями виявлено ряд регіональних проблем, які заважають бізнесу розвиватися.

У першу чергу це відсутність інформації та освіти для підприємців. Тому конференцію розділили на три напрямки. Учасники панелі, де розглядалися питання фінансово-кредитних ресурсів віднаходили відповідь на питання, як і де отримувати кредити, як їх сплачувати, аби кредити працювали на бізнес. Учасники, панелі з експортної складової вивчали, що треба зробити малому та середньому бізнесу, аби вивести свою продукцію на міжнародні ринки. Під час, коли відбувалася третя секція, розглядалась соціальна складова бізнесу. Адже будь-який бізнес має бути соціально орієнтованим, створювати робочі місця та виготовляти соціальну продукцію, допомагати у розвитку територій.

Таким чином, маємо, як мінімум декларацію про підтримку малого та середнього бізнесу. Маємо діалог між владою, підприємцями та інвесторами. Маємо також сподівання, що намагання не перетворяться в обіцянки.
последние новости искусства и мира живописи
Loading...
Loading...