АКМЦ Антикризисный медиа-центр

Close

Громадам до 400 тисяч доларів на розвиток

Світовий банк фінансуватиме проекти на подолання наслідків збройного конфлікту на суму до 400 тисяч доларів кожний. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб спільно зі Світовим банком розпочинають грантовий проект «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей». Громадам Дніпропетровської, Харківської, Запорізької та Миколаївської областей пропонують реалізувати власний проект розвитку вартістю від 100 до 400 тисяч доларів. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України виступатиме координатором проектів, братиме  участь у відборі, здійснюватиме контроль за реалізацією.

«Нас цікавлять проекти, направлені на потреби внутрішньо переміщених осіб, приймаючого населення громад та ветеранів АТО. Пріоритет матимуть інноваційні рішення, масштаб яких можна збільшити через міжнародне чи державне фінансування, а можливо і продовжити», - наголосив координатор субпроектів Світового банку, консультант МТОТ Зураб Маісурадзе.

21 червня у Дніпрі заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених Георгій Тука відкрив всеукраїнський навчальний тренінг для представників місцевих громад та органів влади щодо підготовки субпроектних пропозицій до реалізації цього гранту Світового банку

Поборотися за грант можуть як міста, так і об’єднані територіальні громади області. Протягом липня-серпня ініціатори мають надіслати проектні заявки до Міністерства. Це може бути будь-яка ідея – нове житло, розвиток медицини, освіти, транспорту, спорту, мистецтва. Усе, щоб допомогти переселенцям та ветеранам АТО.

«Громади не мають досвіду співпраці з міжнародними організаціями, бо раніше вона будувалась виключно по вертикалі. Зараз відбувається децентралізація. Ми хочемо, щоб фінансування отримували ті громади, які його потребують. Сьогодні розказуємо, як це зробити. Працюючи на Луганщині я зіткнувся з неочікуваною ситуацією – мені кілька разів на день передавали прохання місцевих органів влади на фінансування різних об’єктів. Всі суми доходили до мільйона, але фактично не було проектних обґрунтувань.  Я швидко зупинив цей процес. Хочете відновити школу? Дайте проект. Ця проблема властива наразі для всієї країни», – зазначив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

 «На Дніпропетровщині дуже активні всі верстви населення – волонтери, органи влади. Разом допомагаємо і переселенцям, і АТОвцям. Важливо, що в цих зусиллях ми не самі. Є підтримка Міністерства та Світового банку», – сказав радник голови ДніпроОДА Віталій Литвин.

Міністерство та Світовий банк визначать 8-12 найкращих ідей. На реалізацію кожної буде виділено від 100 до 400 тисяч доларів. Початок втілення ідей в життя – вже у жовтні, фінал – травень 2018-го.
последние новости искусства и мира живописи
Loading...
Loading...