АКМЦ Антикризисный медиа-центр

Close

СБУ закликає підтримати ініціативу

19 червня в соціальній мережі фейсбук зявилася сторінка під назвою «Громадська платформа правової оцінки методів гібридної війни». Коли вірити поданій на сторінці інформації, започатковано сторінкою Службою безпеки України.

За маніфест на сторінці опубліковано текст за підписом голови служби Василя Грицака:
«Упродовж  трьох років російської військової агресії Служба безпеки України  систематично завдає нищівних ударів розвідувально-диверсійній та  інформаційно-підривній мережі спецслужб РФ на території України. Проте ворожа п’ята колона, яку ворог готував, плекав, підгодовував задовго до початку відкритого нападу на Україну, ще не знешкоджена повністю.
У своїй брудній роботі вона намагається спритно маніпулювати недосконалістю українського законодавства та найвищою демократичною цінністю нашого народу – свободою слова.
Ми розуміємо, що кожного дня маємо зробити ще більше для нашої перемоги. Водночас чітко усвідомлюємо, що співробітники СБУ повинні діяти виключно в межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією і Законами України. Я особисто, як керівник Служби, від цього принципу ніколи не відступлюсь.
Справжній патріотизм, це не лише розмови про любов до України. Адекватна  відсіч ворогу вимагає рішучих спільних дій, поєднання сили права та  сили громадської думки, як зброї проти російської агресії в  інформаційному просторі.
Для цього нам потрібно, по-перше, терміново розробити й ухвалити зміни до законодавства України про кримінальну відповідальність. СБ України готова долучитися до цієї роботи.
Наша мета ‒ надати у Кримінальному кодексі України адекватну правову оцінку всім формам і методам гібридної війни. В умовах агресії не тільки військові статути пишуться кров’ю, але і закони для зрадників та пособників агресора. Це – сила права.
По-друге, укласти акт інформаційної єдності українських журналістів у протистоянні ворогу.
Російська пропаганда є зброєю, за допомогою якої противник намагається  зруйнувати нашу віру в свободу слова і демократію. Відповіддю на цю  пропаганду має стати бойкот усім представникам п’ятої колони Російської  Федерації в інформаційному просторі України. Вони мають стати персонами  нон-грата на вітчизняних інформаційних ресурсах ‒ для прихильників  «путінського руського міра» має залишитися лише  «кісельовсько-соловйовський» майданчик.
Це – сила громадської думки.
Закликаємо всіх патріотів стати з нами пліч-о-пліч та розділити відповідальність за майбутнє Української держави».

Ініціатива СБУ викликала неоднозначний відголос у користувачів фейсбуку. Багато слів підтримки. Але є і критичні відгуки.

Андрій:
«Українські спецслужби, плоть від плоті КДБ. Вони не для нашого з вами захисту, не для захисту прав і свобод. Вони займалися массовими розстрілами громадян. Співпрацювали з агресором. Систематично порушують права людини. Її голови та керівники втекли до РФ. Вони займаються рейдерством та кришуванням, виконують замовлення. Вони є надзвичайно замарані брудом та кров'ю, скомпроментовані. Тому, ініціативи даного відомства не несуть нам особисто нічого доброго. Це в кращому випадку маразм, в гіршому наступ на права і свободи. Цей монстр може народжувати лише монстрів».

Семен Кабакаєв, «Стоп террор»:
«Василий Грицак пригласил к сотрудничеству в сфере обеспечения национальной безопасности Украины экспертов, юристов, журналистов, общественных активистов.
Идея настолько правильная и важная, что наша организация и я просто не можем быть в стороне, и у нас возникает ряд вопросов и утверждений. Подход, который выбрала СБУ, является изначально провальным, он должен быть комплексный, а не точечный и обсуждение должно проходить на уровне более высоком, также должна быть создана рабочая группа.
Сейчас же это выглядит как сбор предложений, которые нужно отправлять на указанную почту, а позже вынесение данного материала на круглый стол или любой другой формат. Извините, но это как-то странно выглядит.
Хочется определиться и понять следующие вещи:
1. Проект уголовно-правовой нормы, как вы это видите и как видит это академия СБУ (штат которой в общей сложности около 2 тысяч человек)
2. Изменение в действующее законодательство, а именно понятийный аппарат, как будет трактоваться гибридная война. Данный термин должен быть обозначен на всех уровнях, как для обычных граждан, так и для силовиков и политиков. На данном этапе у нас нет этого закрепленного понятия.
3. Какие методы гибридной войны вы видите. Исходя из практической работы СБУ.
4. Какие формы и методы используются в гибридной войне?
… Если речь идет о правовой оценке ОРД и КРД материалов по гибридной войне, тогда мы понимаем, что это легализация материала, который собрали в СБУ, но тогда мы упремся в первые вопросы, которые я задаю. Если к этому не подходить комплексно, а просто поменять статьи в уголовном кодексе, то все дела в судах развалятся, и мы будем иметь плачевные последствия всех наших действий. Идея супер, и мы готовы не только помогать, как это было раньше, а и участвовать в разработке, но подход должен быть только комплексный.
Обозначения гибридной войны в мировой практике нет, но если мы говорим о формах и методах, то определенные нормы и статьи в международном праве есть. Если Украина хочет быть новатором и привнести свой опыт и оформить его, давайте это делать качественно».

Галина:
«Давно назріла проблема. Але я в 1-шу чергу звернула б увагу на колаборантів в рядах силових структур , зокрема СБУ та МВС. Знаю не з чужих слів, як працівники СБУ, плаваючи у санаторному басейні Ворзеля ностальгують за "добрими часами" Януковича і К в голос. А слідчі МВС взагалі нива неорана. Патрульних змінили, а система залишилась».
последние новости искусства и мира живописи
Loading...
Loading...